Dr.Leonid Gurvits (The Netherlands) vieslekcija 21.09.2017.

RTU BIF Ģeomātikas katedra sadarbībā ar RTU IEVF Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūtu 21.09.2017.g. organizē vieslekciju “Near-field spacecraft VLBI tracking in the context of space geodesy”, Dr. Leonid Gurvits (The Netherlands), angļu val.
Vieslekcijas sākums 10.00, norises vieta – Kalnciema iela 6, 215.aud.

Kā jauns termins šeit figurē VLBI, kas nozīmē “Very Long baseline interferometry” un tulkojumā “Ļoti garas bāzes interferometrija”, kurā tiek pielietoti vismaz divi radioteleskopi vienlaikus. Tēma ir aktuāla kosmiskajā ģeodēzijā un ir kā saikne starp astronomiju un ģeodēziju/mērniecību/ģeomātiku. Vistiešākā veidā VLBI metodes nodrošina vienotu un aktuālu koordinātu sistēmu uz zemeslodes. Un noteikti svarīgi iegaumēt, ka kosmiskā ģeodēzija (t.sk. VLBI) kalpo kā stūrakmens ģeotelpiskai informācijai, kas tiek ļoti plaši izmantota tautsaimniecībā.
Pievienoju īsu vieslekcijas aprakstu angļu valodā.

Dr. L. Gurvits vienlaikus šonedēļ piedalās Eiropas Planetārās zinātnes kongress 2017 (EPSC 2017), kas ir Eiropas kosmosa zinātnes gada notikums, vairāk skat. https://www.epsc2017.eu/ vai https://boot.ritakafija.lv/tehnologijas/it-sasniegumi/riga-klust-par-eiropas-kosmosa-galvaspilsetu/

Visi interesenti laipni aicināti piedalīties.